• Wpisów: 52
  • Średnio co: 71 dni
  • Ostatni wpis: 3 lata temu, 13:27
  • Licznik odwiedzin: 43 106 / 3787 dni
 
locus
 
Wiele osób zdążyło się zadłużyć w lichwiarskie pożyczki hipoteczne, wiele osób zmarnowało oszczędności całego życia pchając się w piramidy finansowe, wielu skusiło się na pożyczki z zawyżonym oprocentowaniem.

A być może wystarczyło tak niewiele, by chociaż części Polaków uratować. Urzędy takie jak KNF, MF, MS czy Policja posiadają znacznie większy zasięg niż strony zwykłych ludzi. Oczywiście większość znaczących symptonów zostało zbagatelizowanych aż kryzys finansowy, a właściwie sprawa Amber Gold, przechyliły czarę goryczy i sprowokowały urzędzy, które winny czuwać, do porządnej pracy, której dziś zaczynamy odczuwać pierwsze plony. Lepiej bardzo późno, niż w ogóle.

W tym roku wystartowała akcja społeczna Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz : zanim podpiszesz www.zanim-podpiszesz.pl . Zadaniem kampanii jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na ryzyka związane z zawieraniem ofert kredytowych, a zwłaszcza z zaciąganiem lichwiarsko oprocentowanych, szybkich kredytów tzw. tygodniówek oraz z wybieraniem usług finansowych, które nie podlegają szczególnemu nadzorowi prawa.

Akcja jest zapoczątkowana przez 7 organizacji publicznych: Bankowy Fundusz Gwarancyjny, Komisję Nadzoru Finansowego, MF, MS, Narodowy Bank Polski, Policję oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Wszyscy ludzie muszą zdawać sobie sprawę z ryzyk płynących z niefrasobliwego zaciągania umów pożyczkowych i mieć wiedzę umożliwiającą przeprowadzenie rzetelnej oceny takich ofert. Zbliżający się okres przedświąteczny to czas szczególnie agresywnej akcji reklamowej zachęcającej do zaciągania szybkich pożyczek (na dowód, bez zabezpieczeń). Klienci firm świadczących tego typu usługi finansowe są często nieświadomi, że rzeczywiste roczne oprocentowanie łatwych pieniędzy może sięgać nawet kilku tysięcy procent, potencjalni pożyczkobiorcy ulegają pokusie zdobycia szybkiej gotówki nie zdając sobie sprawy z konsekwencji wynikających z podpisania pozornie prostej umowy pożyczkowej, co w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do straty dorobku życia.

Dzięki pomocy portalu można między innymi zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa na rynku finansowym, poznać 4 zasady bezpiecznego brania chwilówek, użyć symulatorów finansowych, nauczyć się jak niewinne kruczki prawne są stosowane w umowach a także uzyskać dostęp do istotnych aktów prawnych.

Całym sercem popieram, więc tym postem akcję polecam ...

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego