• Wpisów: 52
  • Średnio co: 63 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 13:27
  • Licznik odwiedzin: 40 367 / 3379 dni
 
locus
 
Zapowiedziałem kiedyś ten artykuł, czas na dotrzymanie słowa. Poniżej zostanie zaprezentowanych kilka pomysłów na zmniejszenie wydatków na życie i w tym kraju. Techniki nie będą radykalne (jak oszczędzanie na jedzeniu ) ani antyrozwojowe (rezygnowanie z samorozwoju, mam nadzieję, że nie okażą się również zbyt oczywiste, natomiast wniosą coś świeżego dla osób to czytających.

Internet
Chodzi o usługę Bezpłatny Dostęp do Internetu spółki aero2, która jest zobowiązana udostępniać taką usułgę do 21 12 2014 roku. Jak stać się beneficjentem bezpłatnego neta? Trzeba mieć modem do obsługi karty sim oraz dokonać wpłaty w kwocie 20 zł na konto firmy.

Rezygnacja z drogich rachunków ROR
Jest oczywiste, że warto zamkną płatne rachunki ROR, jeśli przynoszą co miesiąc straty. Płacenie za usługi, które w wielu krajach są darmowe, jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto.

Wysoko oprocentowane karty kredytowe
Rzecz jest prosta - nie chcesz tracić, nie zaciągaj kredytów. Jedyny mądry kredyt to pożyczka inwestycyjny np. kredyt mieszkaniowy na mieszkanie na wynajem. Życie na permamentnym debecie nie należy do najspokojniejszych, a wierzyciel z pewnością upomni się o swoje w razie trudności z terminowym spłacaniem zobowiązań z odsetkami około 20%. Karta kredytowa to zbędna rzecz w portfelu.

Przechowywanie gotówki w mieszkaniu
Trzymanie gotówki w mieszkaniu to realna strata, szczególnie w czasach dużej inflacji. O wiele korzystniej jest przenieść fundusze na jakąś lokatę bankową czy konto oszczędnościowe , aby pieniądze same na siebie zarabiały. To właściwie żaden wysiłek, wiele banków daje możliwość zakładania lokat w ciągu pięciu minut.

Wyprzedaże i promocje
Wyprzedaże i promocje to świetny pomysł na przekonanie nas do nabycia rzeczy, których w rzeczywistości nie chcemy. Szczególnie widoczne jest to u pań (bez obrazy), które odkrywając okazję w postaci przeceny o 35% kupują spódnicę, setną do kolekcji, którą założą najwyżej parę razy w życiu. Pieniądze szczęścia nie dają? A czy zakupy?

Marki
Jak dla mnie jest to kompletny bezsens - kupować produkty, których cena w 70% zawiera się w nazwie. Mało kiedy cena równa się jakość. I tak na przykład kupując odzież używaną, możemy się przekonać jak wygląda po pierwszym praniu.

Gadżety
Gadżety, upominki na każdą okazję to niestety wielki uszczerbek dla domowego budżetu. urodziny, Dzień Chłopaka, Dzień Dziadka, Dzień Pradziadka... - wszystkie te okazje mogą przyprawiać o zawrót głowy w połączeniu z liczbą osób w rodzinie, grupą znajomych oraz innych bliskich osób. W wielu sytuacjach złożenie życzeń w wystarczy.

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego